הפרויקט של התנועה לאיכות השלטון

חושפי השחיתות שלנו צריכים עזרה נפשית

*הם מקריבים את חייהם לטובת הציבור – ואנחנו חייבים לפעול למענם גם במישור הטיפולי

מאת מנהל אתר

  • 81,611

    מתוך 70,000
  • הקמפיין לעולם לא נגמר

    שיטת סיום קמפיין
  • 522

    מספר תורמים
117%
מהיעד גויסו
סכום מינימלי לתרומה הוא ₪5 Maximum amount is ₪50000

בחרו סכום לתרומה:

או הזינו סכום אחר לתרומה

, ישראל

מנהל אתר

13 קמפיינים | 0 קמפיינים מועדפים

הצג ביוגרפיה מלאה

חושפי השחיתות שלנו צריכים עזרה נפשית

לא קל להיות חושף שחיתות. אותם אנשים ראו מעשי שחיתות במקום העבודה – ובמקום לסובב את הראש – הם העזו לדבר, לדווח. לא לתת לשחיתות להרים את הראש. אבל במקום שהשחיתות שחשפו תטופל – רבים מהם חווים התנכלויות, הורדה בדרגה ובשכר, פגיעה בחפצים האישיים, ניפוח התיק האישי בהמצאות ותלונות שווא, מעקב במצלמות, מעשי בריונות, חרמות, צעקות – ובמקרים קשים זה יכול להגיע גם לפיטורין, אלימות פיזית של ממש ואף איומים על חייהם. החברים לעבודה בדרך כלל משתפים פעולה עם המעסיק, מתוך פחד – והחושפים נשארים בודדים ומבודדים. ככה, אנשים שעד לפני רגע היו עובדים מוערכים – מוצאים את עצמם לבד, בלי עבודה ותחת איומים. הרבה מהם מתחילים לסבול מלחץ בלתי נסבל וחלק מפתחים הפרעות כמו פוסט-טראומה ודיכאון של ממש. יש לזה גם מחיר פיזי, ואצל רבים המצב הבריאותי מתחיל להתדרדר.

חרדות, חוסר יכולת לישון, תאונת דרכים בשל אובדן הכרה בעת הנהיגה שהרופאים קבעו שנבע מהלחץ הנפשי, מחשבות פרנואידיות, ניסיונות התאבדות – אלה רק חלק מהדברים שעברו לאחרונה פונים וחושפים שלנו. המצב נעשה קשה מנשוא.

אנחנו בתנועה תמיד עזרנו לחושפים במישור המשפטי. עורכי הדין שלנו נלחמים עבורם בבתי המשפט, מול מבקר המדינה, מול המעסיק – ובכל מקום שצריך, כדי שהשחיתות שחשפו תטופל – וגם כדי שזכויותיהם ישמרו, שההתנכלויות יפסקו, שלא יפוטרו ושיקבלו את עבודתם בחזרה.

לצערנו, אין לנו את הכלים לעזור להם גם במישור הנפשי, ולכן אנחנו חייבים לגייס עבורם עזרה נפשית מקצועית. אנחנו חייבים גורם מקצועי, עם הכשרה מתאימה, שיוכל לתת ליווי סוציאלי ומענה מקצועי ומלא למצוקותיהם הנפשיות. זה נעשה דחוף יותר מיום ליום.

לשם כך אנחנו זקוקים לעזרה שלכם –
המצב כבר לא כזה שאפשר להתמודד איתו באמצעות האוזן הקשבת שלנו בלבד או בעזרת סיוע ממתנדבים. אנחנו חייבים לגייס גורם מקצועי שיהיה זמין לחושפים שלנו מתי שצריך ושיוכל לתת להם מענה מקצועי ומלא. העלויות של מענה כזה במדינת ישראל אינן זולות למרבה הצער, והן מתווספות לעלויות הרבות שכבר יש למאבק המשפטי שאנחנו מנהלים עבור החושפים.

לכן אנחנו זקוקים לעזרה שלכם – להעניק להם את הסיוע לו הם זקוקים.

תרמו לפרויקט עזרה נפשית מקצועית לחושפי השחיתות

 

 

מדרגות תרומה

500

חמש מאות שקלים לתמיכה בפרויקט
0 תומכים

750

שבע מאות וחמישים שקלים לתמיכה בפרויקט
0 תומכים

1,500

אלף וחמש מאות שקלים לתמיכה בפרויקט
0 תומכים

2,500

אלפיים וחמש מאות שקלים לתמיכה בפרויקט
0 תומכים

5,000

חמשת אלפים שקלים לתמיכה בפרויקט
0 תומכים