הפרויקט של התנועה לאיכות השלטון

נלחמים בשחיתות. שומרים על הדמוקרטיה. תרמו למאבק!

הצטרפו לאלפי תומכי ותומכות התנועה לאיכות השלטון שנאבקים איתנו למען הדמוקרטיה – ביחד ננקה את ישראל משחיתות!

מאת מנהל אתר

  • 599,572

    מתוך 0
  • הקמפיין לעולם לא נגמר

    שיטת סיום קמפיין
  • 2656

    מספר תורמים
INF%
מהיעד גויסו
סכום מינימלי לתרומה הוא ₪5 Maximum amount is ₪100000000

בחרו סכום לתרומה:

או הזינו סכום אחר לתרומה

, ישראל

מנהל אתר

20 קמפיינים | 0 קמפיינים מועדפים

הצג ביוגרפיה מלאה

donate_botton
מול הפגיעה החמורה בשלטון החוק ובדמוקרטיה, אנחנו צריכים אותך איתנו – כדי להמשיך את המלחמה הבלתי מתפשרת שלנו נגד השחיתות השלטונית, את המאבק למען איכות השלטון ולמען חוסנה של הדמוקרטיה הישראלית. כבר למעלה משלושה עשורים אנחנו פועלים בכלים אזרחיים ומשפטיים כדי לדאוג לאינטרס הציבורי ולחזק את טוהר המידות ושלטון החוק.

ככל שמספר גדול יותר של ישראליות וישראלים יצטרפו אלינו, כך נוכל לעשות יותר. תמכו עכשיו בכל סכום ובואו להשפיע ולהיות חלק משינוי חברתי!

 

למה אנחנו צריכים את התמיכה שלך?

1. לסייע לנו להישאר עצמאיים – אנחנו בתנועה לא מקבלים ולא מעוניינים לקבל כל הקצבה מגורם ממלכתי, פוליטי או מבעלי הון אינטרסנטיים. הציבור הרחב הוא הגב הכלכלי שלנו, ורק בזכות התמיכה של כל אחד ואחת מכם, הפעילות שלנו מתאפשרת. בשביל שנוכל להישאר עצמאיים ובלתי-תלויים באף גורם, אנחנו צריכים את התמיכה שלך.

2. לאפשר לנו להגיש עתירות לבג״ץ – ב-30 שנות הפעילות של התנועה, הגשנו מאות עתירות לבג״ץ, יצרנו עשרות תקדימים משפטיים חשובים במאבק בשחיתות וחסכנו מיליארדי ש״ח לקופה הציבורית. העלות הכרוכה בפעילות משפטית זו היא יקרה, וכדי שנוכל להמשיך לממן אותה, אנחנו צריכים את הגב של הציבור – אנחנו צריכים אותך.

3. לעזור לנו לשמור על ישראל דמוקרטית – בשנה האחרונה, ערכי הדמוקרטיה ושלטון החוק נמצאים תחת מתקפה חסרת תקדים על ידי גורמים פוליטיים. אנחנו נעמוד כחומה בצורה ולא נאפשר פגיעה ברשויות השלטון, המשפט ואכיפת החוק, החיוניים לחוסנה של הדמוקרטיה הישראלית. על מנת שנוכל להמשיך במאבק הקריטי הזה ולשמור על ישראל דמוקרטית, אנחנו צריכים אותך איתנו.

 

על מה אנחנו נאבקים?

• לחשוף את השחיתות בצוללות – אחרי שנים של תחקיר יסודי ומעמיק וחודשים של מאמץ משפטי, תקשורתי וציבורי – פרשת הצוללות הגיעה לדיון בבג״ץ. הגשנו חומר ראייתי חדש בפרשה, לרבות עשרות תצהירים מבכירי הממשל ומערכת הביטחון שראו את הדברים בזמן אמת; הגשנו עתירה תקדימית והיסטורית לבג״ץ שדורשת חקירה מלאה של הפרשה והקמת ועדת חקירה ממלכתית. לשמחתנו, השופטים הסכימו לדון בעתירה, ובימים אלה מתנהל המאבק המשפטי המורכב בכותלי בית המשפט העליון.

• לצאת לרחובות ולהביא את המחאה לכל מקום – אנחנו בעיצומה של מחאה ציבורית נרחבת בכל הארץ – בגשרים, בצמתים, בצפון, בדרום, בירושלים, בתל אביב, בקיסריה ובכל מקום שצריך – אנחנו מארגנים הפגנות ומחאות ומוציאים אלפים רבים לרחובות. המחאה היא נגד השחיתות, נגד ממשלה מנותקת ומנופחת שבאמצע משבר בריאותי וכלכלי מתעסקת בעיקר בעצמה – ונגד כהונת ראש ממשלה שעומד לדין.

• להביא את האינטרס הציבורי לבתי המשפט – במהלך השנים הגשנו מאות עתירות לבג"ץ; אנחנו אחד העותרים הציבוריים העיקריים בישראל. הפעילות המשפטית הביאה פעמים רבות לשינוי של ממש, להרחקת אנשים שמעלו באמון הציבור ולקביעת תקדימים משפטיים חשובים במאבק בשחיתות.

• לשמור על הקופה הציבורית מבזבוז ושחיתות – המחלקה הכלכלית שלנו שומרת על הכסף של הציבור ומשאביו, ומהווה "כלב שמירה" המגן על הקופה הציבורית. אנחנו פועלים בכל מקום שצריך כדי לחשוף בזבוז כספי ציבור ושחיתות – ודואגים שהכסף יוחזר. אנחנו עוקבים אחר ניהול הכסף הציבורי כדי לוודא שהוא נעשה תוך שמירה על כללי המנהל התקין והשקיפות. אנחנו חושפים קשרי הון-שלטון ופועלים לפרקם. עד היום חסכנו לקופה הציבורית לא פחות מ-5 מיליארד ₪.

• לפעול נגד השחיתות בזירה המוניציפלית – הפעילות המוניציפלית היא חלק עיקרי מהעשייה שלנו. השחיתות ברשויות המקומיות לא תמיד מגיעה לכותרות – אבל דווקא שם נמצאים הרבה מאוד מכספי הציבור, דווקא שם נקבע הרבה מהשירות לאזרח (חינוך, רווחה, תברואה ועוד) ודווקא שם הרבה דברים עוברים "מתחת לרדאר" – ולכן אנחנו מנטרים אותה ללא הפסק.

• לקדם מדיניות וחקיקה של טוהר מידות – אנחנו מקדמים בכנסת, בממשלה ובקרב מקבלי ההחלטות סדר יום של טוהר מידות, שמירה על הדמוקרטיה, שקיפות ומאבק בשחיתות. אנחנו מסייעים לח"כים לנסח הצעות ומקדמים מולם הצעות חוק שניסחנו – ובמהלך השנים רבות מהן אושרו, ומשתתפים בדיונים בוועדות הכנסת – הרבה פעמים בתנאים קשים מול מושחתים, לוביסטים ובעלי אינטרס.

• להגן על חושפי שחיתות – בחזית המאבק ניצבים חושפי וחושפות השחיתויות, האנשים שלא מוכנים לעצום עיניים, מדווחים על השחיתות – ופעמים רבות משלמים מחיר כבד שמגיע עד להתנכלויות ופיטורין. אנחנו מסייעים להם על ידי מתן ייצוג משפטי בבית המשפט, סיוע בהליכים משפטיים מורכבים ומתן תמיכה וייעוץ פסיכולוגי. המאבק הוא כפול: גם להגן על זכויותיהם מול ההתנכלויות, וגם להביא לטיפול בשחיתות שחשפו. חייבים ליצור מציאות שאנשים לא יחששו לחשוף שחיתות.

• להגביר את השקיפות – אנחנו פועלים להכנסת שקיפות לתקציב המדינה, לכספים שמנהלות הרשויות, להתנהלות הנבחרים והרשויות בכל הרמות. אנחנו מגנים על זכות הציבור לדעת מה קורה עם המשאבים שלו ומה עושים הנבחרים שלו. שקיפות היא הדרך היעילה ביותר למנוע שחיתות.