הפרויקט של התנועה לאיכות השלטון

תרמו למאבק נגד השחיתות, למען הדמוקרטיה ולמען שלטון החוק!

הצטרפו לאלפי תומכי התנועה שנאבקים איתנו בשחיתות – למען הציבור ולמען הדמוקרטיה בישראל

מאת מנהל אתר

סכום מינימלי לתרומה הוא ₪5 Maximum amount is ₪100000000

בחרו סכום לתרומה:

או הזינו סכום אחר לתרומה

, ישראל

מנהל אתר

7 קמפיינים | 0 קמפיינים מועדפים

הצג ביוגרפיה מלאה

donate_botton
מול הפגיעה החמורה בשלטון החוק ובדמוקרטיה, אנחנו צריכים אתכם איתנו – כדי להמשיך את המלחמה הבלתי מתפשרת שלנו נגד השחיתות השלטונית, את המאבק למען איכות השלטון ולמען חוסנה של הדמוקרטיה הישראלית.
ככל שמספר גדול יותר של ישראלים יצטרפו אלינו, כך נוכל לעשות יותר.

המאבק העיקרי שלנו בימים אלה נוגע לפרשת הצוללות. אחרי שנים של מאמץ מורכב של מחלקת התחקירים שלנו, השגנו חומר ראייתי חדש בפרשה – בין השאר תצהירים מבכירים לשעבר במערכת הביטחון שראו את הדברים בזמן אמת. הגשנו עתירה תקדימית והיסטורית לבג"ץ שחושפת את החומר בפני השופטים ודורשת חקירה מלאה של הפרשה והקמת ועדת חקירה. לאחר לא פחות משש עתירות על הנושא – זו העתירה הראשונה שהשופטים מוכנים לדון בה – והם גם דרשו מהמדינה תגובה רשמית ורצינית; בנוסף הפקנו סדרת סרטונים בת עשרה פרקים שחושפת סוף סוף בפני הציבור את הסיפור המלא מאחורי הפרשה, אנחנו מפיצים אותה בכל הכוח –  והיא כבר מעוררת הדים רבים; כל מוצ"ש אנחנו מפגינים בכיכר רבין – ואלפים מצטרפים אלינו – בדרישה לחקירה מלאה של הפרשה.

 

זה לא המאבק היחיד – כמו תמיד אנחנו דואגים:

לצאת לרחובות ולהביא את המחאה לכל מקום אנחנו בעיצומה של מחאה ציבורית נרחבת בכל הארץ – בגשרים, בצמתים, בצפון, בדרום, בירושלים, בתל אביב, בקיסריה ובכל מקום שצריך – אנחנו מארגנים הפגנות ומחאות ומוציאים אלפים לרחובות. המחאה היא נגד השחיתות, נגד ממשלה מנותקת ומנופחת שבאמצע משבר בריאותי וכלכלי מתעסקת בעיקר בעצמה – ונגד כהונת ראש ממשלה שעומד לדין.

לקיים פעילות הסברתית וחינוכית – בתקשורת, ברשתות החברתיות, בחוגי בית, בהרצאות, בכנסים, בבתי ספר, ברחובות הערים, בקמפוסים ועוד.

להביא את האינטרס הציבורי לבתי המשפטבמהלך השנים הגשנו מאות עתירות לבג"ץ – אנחנו אחד העותרים הציבוריים העיקריים בישראל. הפעילות המשפטית הביאה פעמים רבות לשינוי של ממש, להרחקת אנשים שמעלו באמון הציבור ולקביעת תקדימים משפטיים חשובים במאבק בשחיתות.

להגן על הקופה הציבורית מבזבוז ושחיתות – המחלקה הכלכלית שלנו שומרת על הכסף של הציבור ומשאביו – ומהווה "כלב שמירה" על הקופה הציבורית. אנחנו פועלים בכל מקום שצריך כדי לחשוף בזבוז כספי ציבור ושחיתות – ודואגים שהכסף יוחזר. אנחנו עוקבים אחר ניהול הכסף הציבורי כדי לוודא שהוא נעשה תוך שמירה על כללי המנהל התקין והשקיפות. אנחנו חושפים קשרי הון-שלטון ופועלים לפרקם. עד היום חסכנו לקופה הציבורית כ-5 מיליארד ₪.

לפעול נגד השחיתות בזירה המוניציפלית – הפעילות המוניציפאלית היא חלק עיקרי מהפעילות שלנו. השחיתות ברשויות המקומיות לא תמיד מגיעה לכותרות – אבל דווקא שם נמצאים הרבה מאוד מכספי הציבור, דווקא שם נקבע הרבה מהשירות לאזרח (חינוך, רווחה, תברואה ועוד) ודווקא שם הרבה דברים עוברים "מתחת לרדאר" – ולכן אנחנו מנטרים אותן ללא הפסק.

לקדם מדיניות וחקיקה של טוהר מידות – אנחנו מקדמים בכנסת, בממשלה ובקרב מקבלי ההחלטות סדר יום של טוהר מידות, שמירה על הדמוקרטיה, שקיפות ומאבק בשחיתות. אנחנו מסייעים לח"כים לנסח הצעות ומקדמים מולם הצעות חוק שניסחנו – ובמהלך השנים רבות מהן אושרו, ומשתתפים בדיונים בוועדות הכנסת – הרבה פעמים בתנאים קשים מול מושחתים, לוביסטים ובעלי אינטרס.

להגן על חושפי שחיתות – בחזית המאבק ניצבים חושפי השחיתויות, האנשים שלא מוכנים לעצום עיניים, מדווחים על השחיתות – ופעמים רבות משלמים מחיר כבד שמגיע עד להתנכלויות ופיטורין. אנחנו מסייעים להם ע"י מתן ייצוג משפטי בבית המשפט, סיוע בהליכים משפטיים מורכבים ומתן תמיכה וייעוץ פסיכולוגי. המאבק הוא כפול: גם להגן על זכויותיהם מול ההתנכלויות, וגם להביא לטיפול בשחיתות שחשפו. חייבים ליצור מציאות שאנשים לא יחששו לחשוף שחיתות.

להגביר את השקיפות – אנחנו פועלים להכנסת שקיפות לתקציב המדינה, לכספים שמנהלות הרשויות, להתנהלות הנבחרים והרשויות בכל הרמות. אנחנו מגנים על זכות הציבור לדעת מה קורה עם המשאבים שלו ומה עושים הנבחרים שלו. שקיפות היא הדרך היעילה ביותר למנוע שחיתות.