הפרויקט של התנועה לאיכות השלטון

ישראל טובעת בפרשות שחיתות – הצטרפו למאבק!

הצטרפו לאלפי תומכי התנועה שנאבקים איתנו בשחיתות – למען הציבור ולמען הדמוקרטיה בישראל

מאת מנהל אתר

  • 84,636

    מתוך 0
  • הקמפיין לעולם לא נגמר

    שיטת סיום קמפיין
  • 306

    מספר תורמים
0%
מהיעד גויסו
סכום מינימלי לתרומה הוא ₪100 Maximum amount is ₪100000000

בחרו סכום לתרומה:

או הזינו סכום אחר לתרומה

, ישראל

מנהל אתר

3 קמפיינים | 0 קמפיינים מועדפים

הצג ביוגרפיה מלאה

הצטרפו למאמץ המיוחד שלנו לחשוף את האמת על פרשת הצוללות – באמצעות עבודה של מחלקת התחקירים שלנו ובאמצעות העתירה לבג"ץ שדורשת חקירה פלילית מלאה וגם ועדת חקירה.

התנועה לאיכות השלטון היא תנועה א-מפלגתית שנאבקת בשחיתות ושומרת על הדמוקרטיה, על שלטון החוק ועל הכסף של הציבור.

אנחנו נאבקים יום-יום כדי לחשוף ולטפל במקרי שחיתות בכל הדרגים של השלטון המקומי והארצי; אנחנו דואגים לשמירה על משאבי הטבע, הנכסים והכספים של הציבור; אנחנו מסייעים לחושפי שחיתות ומגנים עליהם משפטית; אנחנו פועלים למען השקיפות ומביאים לחשיפת מידע ששייך לציבור.

אנחנו מגיעים לכל מקום שצריך ומנהלים את המאבק בכל הזירות. בבתי המשפט (אנחנו העותר הציבורי הגדול בישראל), בכנסת (הצלחנו להכניס לא מעט תיקונים מהותיים להצעות חוק), ברחובות, בתקשורת, ברשתות החברתיות.

עכשיו אנחנו בעיצומו של מאבק ועתירה לבג"ץ בדרישה לחקירה בפרשת הצוללות. הגיע הזמן לרדת לעומק הפרשה החמורה הזו ולחשוף את הקשר של ראש הממשלה נתניהו אליה. הגיע הזמן לענות על כל סימני השאלה הרבים שמרחפים מעל הפרשה: למה ניתן אישור לקניית צוללות שחיל הים לא זקוק להן, ושמעמיסים על תקציב הביטחון? למה ניתן אישור למכירת הצוללות המתקדמות למצרים בניגוד לעמדת צה"ל ומערכת הביטחון? האם בטחון המדינה נלקח בחשבון? למה שר הביטחון וצה"ל מודרו ממידע? האם המניות של החברה שמייצרת פלדה עבור הצוללות של תיסנקרופ יצרו אינטרס כלכלי לנתניהו לעשות עסקאות כאלה? למה נתניהו לא נחקר, למרות שבחלקים גדולים מהעובדות הוא הודה בעצמו? איך יכול להיות שנתניהו מוסר גרסאות סותרות ועדיין לא נחקר? השנים עוברות, ההתיישנות מתקרבת ותשובות – אין. לכן בג"ץ חייב להתערב. בעתירה שהגשנו אנחנו דורשים להורות על חקירה פלילית בפרשת הצוללות כולה, כולל מניות הפלדה, כולל חקירה של נתניהו עצמו – וגם הקמת ועדת חקירה ממלכתית שתחקור סוף סוף הכל.

מדובר בעתירה מיוחדת, שבמסגרתה נחשוף בפני בית המשפט חומר ראייתי חדש, שכולל בין השאר עשרות תצהירים חדשים של בכירי מערכת הביטחון לשעבר. החומר הושג בשנים של עבודה מאומצת של מחלקת התחקירים שלנו (עבודה שעדיין ממשיכה כל הזמן כדי להשיג עוד חומר על הפרשה). במקביל לעתירה אנחנו יוצאים גם למאבק ציבורי – שלא יגמר עד שתוקם סוף סוף ועדת חקירה ממלכתית. מולנו תעמוד מכונה משומנת שכל תפקידה למנוע מהאמת לצאת לאור – בכל דרך אפשרית. רק אם הציבור יהיה איתנו נוכל להמשיך עד הסוף במאבק המשפטי, החקירתי והציבורי, שעלול להפוך להיות ארוך, מורכב ויקר.