הפרויקט של התנועה לאיכות השלטון

תרמו למאבק נגד השחיתות, למען הדמוקרטיה ולמען שלטון החוק!

הצטרפו לאלפי תומכי התנועה שנאבקים איתנו בשחיתות – למען הציבור ולמען הדמוקרטיה בישראל

מאת מנהל אתר

  • 226,236

    מתוך 0
  • הקמפיין לעולם לא נגמר

    שיטת סיום קמפיין
  • 905

    מספר תורמים
INF%
מהיעד גויסו
סכום מינימלי לתרומה הוא ₪100 Maximum amount is ₪100000000

בחרו סכום לתרומה:

או הזינו סכום אחר לתרומה

, ישראל

מנהל אתר

6 קמפיינים | 0 קמפיינים מועדפים

הצג ביוגרפיה מלאה

donate_botton
מול הפגיעה החמורה בשלטון החוק ובדמוקרטיה, אנחנו צריכים אתכם איתנו – כדי להמשיך את המלחמה הבלתי מתפשרת שלנו נגד השחיתות השלטונית, את המאבק למען איכות השלטון ולמען חוסנה של הדמוקרטיה הישראלית.
ככל שמספר גדול יותר של ישראלים יצטרפו אלינו, כך נוכל לעשות יותר כחלק מהמאבק שלנו:

לצאת לרחובות ולהביא את המחאה לכל מקום – תמיד היינו תנועת מחאה, ובתקופה האחרונה, עם כל מה שקורה מסביב – העלינו הילוך. אנחנו בעיצומה של מחאה ציבורית נרחבת בכל הארץ – בגשרים, בצמתים, בצפון, בדרום, בירושלים, בתל אביב, בקיסריה ובכל מקום שצריך – אנחנו מארגנים הפגנות ומחאות ומוציאים אלפים לרחובות. המחאה היא נגד ממשלה מנותקת, שבאמצע משבר בריאותי וכלכלי חסר תקדים – מתעסקת רק בעצמה. ממשלה מנופחת ובזבזנית שלא קשובה לעם, למערכת הבריאות שעוד עלולה להגיע לסף קריסה, למיליון המובטלים, לעסקים שקורסים – ובמקום זה עוסקת בפוליטיקה קטנה ובכיפופי ידיים. בינתיים המגפה מתפשטת, הדמוקרטיה הישראלית נפגעת, הכלכלה במשבר, פרשות שחיתות קריטיות כמו הצוללות עוברות בלי חקירה מספיקה – ומעל הכל מכהן ראש ממשלה שעומד לדין על שוחד, מרמה והפרת אמונים.

להביא את האינטרס הציבורי לבתי המשפט – במהלך השנים הגשנו מאות עתירות לבג"ץ – ולמעשה הפכנו לאחד העותרים הציבוריים הגדולים והחשובים בישראל. הפעילות המשפטית והעתירות הרבות הביאו פעמים רבות לשינוי של ממש – להרחקת אנשים שמעלו באמון הציבור, לקביעת תקדימים חשובים שמסייעים למאבק בשחיתות, לביטולן של נורמות פסולות ועוד.

להגן על הקופה הציבורית מבזבוז ושחיתות – המחלקה הכלכלית שלנו שומרת על הכסף של הציבור, על משאבי הטבע שלו ועל הנכסים שלו – ומהווה "כלב שמירה" על ההתנהלות הכספית של המדינה. אנחנו פועלים בכל מקום שצריך כדי לחשוף מקרים בהם מתבזבזים כספי ציבור ודואגים גם שהכסף יוחזר. אנחנו עוקבים אחר ניהול הכסף הציבורי כדי לוודא שהוא נעשה תוך שמירה על כללי המנהל התקין והשקיפות. אנחנו חושפים את קשרי ההון והשלטון ופועלים לפרקם, כדי שאחת ולתמיד האינטרס המכריע יהיה האינטרס של הציבור.

 לפעול נגד השחיתות בזירה המוניציפלית – הפעילות המוניציפאלית תופסת יותר מ-60% מנפח פעילות המחלקה המשפטית. פרשות השחיתות ברשויות המקומיות אולי לא תמיד מגיעות לכותרות – אבל דווקא שם נמצאים הרבה מאוד מכספי הציבור וגם מהשחיתות ברשויות המקומיות קל יותר להעביר דברים "מתחת לרדאר" – ולכן אנחנו מנטרים אותן ללא הפסק ונלחמים בשחיתות בכל מקום שבו היא מרימה את הראש. הרשויות המקומיות הן ספק השירותים העיקרי לתושבים וליקויים בהתנהלותן מובילים לפגיעה ישירה בתושבים: שירותי הרווחה, התברואה, החינוך ועוד.

לקדם מדיניות וחקיקה של טוהר מידות – מחלקת מדיניות וחקיקה פועלת במטרה לקדם בכנסת, בממשלה ובקרב מקבלי ההחלטות סדר יום של טוהר מידות, שקיפות ומאבק בשחיתות השלטונית. המחלקה מקדמת הצעות חוק מול ח"כים, מסייעת להם לנסח הצעות חוק המקדמות את האינטרס הציבורי ומשתתפת בדיונים בוועדות הכנסת כדי להשמיע את קולו של האינטרס הציבורי – הרבה פעמים בתנאים קשים מול לוביסטים ובעלי אינטרס.

לפעול נגד השחיתות בזירה המוניציפלית – הפעילות המוניציפאלית היא אחד הנושאים המרכזיים הנמצאים תחת טיפולנו והיא תופסת יותר מ-60% מנפח פעילות המחלקה המשפטית. פרשות השחיתות ברשויות המקומיות אולי לא תמיד מגיעות לכותרות – אבל חייבים להבין ששם נמצאים הרבה מאוד מכספי הציבור, והרבה מהשחיתות במדינה מתרחשת דווקא שם. ברשויות המקומיות קל יותר להעביר דברים "מתחת לרדאר" – ולכן אנחנו מחויבים לעקוב אחר הפעילות שלהן ולהילחם בשחיתות בכל מקום שבו היא מרימה את הראש. הרשויות המקומיות הן ספק השירותים העיקרי לכלל התושבים וליקויים בהתנהלותן מובילים ישירות לפגיעה קשה בתושבים: שירותי הרווחה, התשתיות, התברואה, החינוך ועוד.

לקדם מדיניות חקיקה של טוהר מידות – מחלקת מדיניות וחקיקה פועלת במטרה לקדם בכנסת, בממשלה ובקרב מקבלי ההחלטות סדר יום של טוהר מידות, שקיפות ומאבק בשחיתות השלטונית. המחלקה מקדמת הצעות חוק מול ח"כים, מסייעת להם לנסח הצעות חוק המקדמות את האינטרס הציבורי ומשתתפת בדיונים בוועדות הכנסת כדי להשמיע את קולו של האינטרס הציבורי (הרבה פעמים בתנאים קשים מול לוביסטים ונציגים בעלי אינטרס).

להגן על חושפי השחיתות במגזר הציבורי– בחזית המאבק נגד השחיתות ניצבים חושפי השחיתויות. הם האנשים שלא מוכנים לעצום את עיניהם אל מול אי צדק, באומץ לב מדווחים עליו – ופעמים רבות משלמים מחיר אישי כבד שמגיע עד להתנכלויות, עלילות שווא ופיטורין. המטרה שלנו: לעזור לחושפי השחיתויות וליצור מציאות בה אנשים לא יחששו לחשוף שחיתויות. כיצד? על ידי מתן ייצוג משפטי בבית המשפט, סיוע בהליכים משפטיים מורכבים וכן מתן תמיכה וייעוץ פסיכולוגי.

להגביר את השקיפות ברשויות השלטון – אנחנו פועלים להכנסת שקיפות לתקציב המדינה, לכל הכספים שמנהלות הרשויות, להתנהלות הנבחרים ולרשויות השלטון בכל הרמות. אנחנו עושים את זה גם בשביל לממש את זכות הציבור לדעת מה קורה עם המשאבים שלו ומה עושים הנבחרים שלו, וגם מהסיבה הפשוטה ששקיפות מלאה היא הדרך היעילה ביותר למנוע שחיתות ובזבוז כספי ציבור.